foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
Przyjdź i dołącz do nas !!! Dowiesz się wielu nowych rzeczy o współczesnym świecie z różnych dziedzin nauki i sztuki. Zawrzesz nowe przyjaźnie i poznasz ciekawych ludzi. Wspólnie będziemy się uczyć, śpiewać, malować, pisać, grać, słuchać muzyki, pływać, korzystać z "kawiarenki internetowej", również wędrować, zwiedzać, podnosić swoją kondycję i odpoczywać.więcej>>

Projekt, złożony przez Warszawski Uniwersytet Trzeciego Wieku, pod tytułem „Upowszechnianie kultury i sztuki na terenie Dzielnicy Mokotów poprzez: edukację kulturalną dzieci, młodzieży i dorosłych, Świat muzyki – śpiew i percepcja muzyki”, realizowany  w 2017 roku, otrzymał dofinansowanie z Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnicy Mokotów Wydziału Kultury.

Edukacja seniorów powiązana z działalnością artystyczną na zajęciach wokalno-muzycznych prowadzona jest w dwu różnych formach: warsztatów zespołu wokalnego „Cantabile” i  seminariów specjalistycznych – „nauki słuchania muzyki” poprzez poznawanie oper – wielkiej formy muzyki sceniczno-wokalno-instrumentalnej.

Wyżej wymienione działania dydaktyczne, realizowane w bieżącym roku, są kontynuacją zajęć (z modyfikacjami) prowadzonych  od początku   powstania naszego Uniwersytetu.  

Warszawski Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Fryderyka Chopina, posiadający patronat naukowy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, ma szczególną powinność w dziedzinie upowszechniania  muzyki –  i to zarówno w teorii, jak i  praktyce. Dlatego stara się wyjść naprzeciw tej powinności i  potrzebom sygnalizowanym przez słuchaczy.  Osoby  miłujące muzykę (śpiew i słuchanie muzyki)  rokrocznie ponawiają prośby o wznawianie tych zajęć, które realizują ich potrzeby i marzenia. Dodatkowo zajęcia te umożliwiają zdobycie umiejętności wokalnych, wiedzy  muzycznej, nie tylko dotyczącej charakteru  i struktury wykonywanego utworu, ale także jego twórców. Pozwolają zaprezentować przygotowany repertuar w taki sposób, aby występ dawał satysfakcję z jego wykonywania.

Zajęcia