foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
Przyjdź i dołącz do nas !!! Dowiesz się wielu nowych rzeczy o współczesnym świecie z różnych dziedzin nauki i sztuki. Zawrzesz nowe przyjaźnie i poznasz ciekawych ludzi. Wspólnie będziemy się uczyć, śpiewać, malować, pisać, grać, słuchać muzyki, pływać, korzystać z "kawiarenki internetowej", również wędrować, zwiedzać, podnosić swoją kondycję i odpoczywać.więcej>>

Ważna informacja dla członków Uniwersytetów Trzeciego Wieku Warszawy i Województwa Mazowieckiego

Zaproszenie

Towarzystwo Warszawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Fryderyka Chopina serdecznie zaprasza

melomanów, członków UTW Warszawy i Województwa Mazowieckiego,

 kochających muzykę Fryderyka Chopina,

                                 do udziału                                       

 w „Mazowieckim Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Fryderyka Chopina”,

który będzie realizowany  od 20 października 2017 do 27 kwietnia 2018 r.

 

Warszawski Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał dofinansowanie na projekt konkursu, mówiący o życiu  i twórczości Fryderyka Chopina, w ramach programu „Edukacja Kulturalna”,  zarządzanego  przez Narodowe Centrum Kultury, działające przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie.

Zadanie pt. „Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Fryderyka Chopina”  jest adresowane do wszystkich członków UTW Mazowsza. Składa się z dwóch części: przygotowania do konkursu – poprzez uczestniczenie w wykładach i seminariach oraz samego  konkursu.

Wykłady i seminaria będą prowadzone w wybrane piątki  w godzinach od 10.00  do 14.00. Wykłady będą odbywać się w Centrum Łowicka, seminaria – w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. Wykładom będzie towarzyszyć muzyka odtwarzana, seminariom – żywa muzyka.

Wykładowcami będą  profesorowie, wybitni znawcy życia i twórczości Fryderyka Chopina – prof. dr hab. Barbara Irena Smoleńska-Zielińska, muzykolog i pedagog i prof. dr hab. Maria Korecka-Soszkowska, pianistka i  pedagog,

Konkurs będzie zwieńczeniem zdobytej wiedzy i  umiejętności. Osoby uczestniczące w konkursie będą walczyć o uzyskanie najwyższych lokat, które zapewnią im nie tylko satysfakcję, ale i nagrody pieniężne.

 

                   Anna Jędrychowska                                           Prezes WUTW

                  Koordynator projektu                        Prof. dr hab. Maria Korecka -Soszkowska

 

Więcej informacji będzie w dziale „Projekty”…

Zajęcia