foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
Przyjdź i dołącz do nas !!! Dowiesz się wielu nowych rzeczy o współczesnym świecie z różnych dziedzin nauki i sztuki. Zawrzesz nowe przyjaźnie i poznasz ciekawych ludzi. Wspólnie będziemy się uczyć, śpiewać, malować, pisać, grać, słuchać muzyki, pływać, korzystać z "kawiarenki internetowej", również wędrować, zwiedzać, podnosić swoją kondycję i odpoczywać.więcej>>

Koncert Chopinowski

 

        Towarzystwo Warszawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Fryderyka Chopina, zorganizowało w dniu 15 lutego 2018 roku koncert, dla uczczenia 208 rocznicy urodzin kompozytora. Koncert odbył się w sali widowiskowej Centrum Łowicka w Warszawie.

        Koncert poprzedziło wystąpienie prof. dr hab. Marii Koreckiej-Soszkowskiej, która przypomniała zebranym główne fakty związane z obchodzoną rocznicą i w ciepłych słowach przedstawiła pianistkę - Martę Macierzyńską, a także omówiła utwory jakie będą wykonywane.

        Program koncertu obejmował następujące utwory:

                            Walc Es -dur op. 18

                            Fantaisie -Impromptu cis-moll op.66

                            Nokturn cis-moll op. posth

                            Scherzo b-moll op.31

Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem. Słuchacze docenili kunszt pianistki, nagradzając wykonanie poszczególnych utworów gromkimi brawami.

 

Czesława Wolska-Kotańska

Zajęcia