foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
Przyjdź i dołącz do nas !!! Dowiesz się wielu nowych rzeczy o współczesnym świecie z różnych dziedzin nauki i sztuki. Zawrzesz nowe przyjaźnie i poznasz ciekawych ludzi. Wspólnie będziemy się uczyć, śpiewać, malować, pisać, grać, słuchać muzyki, pływać, korzystać z "kawiarenki internetowej", również wędrować, zwiedzać, podnosić swoją kondycję i odpoczywać.więcej>>

    

   Karnawałowe spotkania słuchaczy WUTW stały się już tradycją, na którą zawsze czekamy. Tegoroczne spotkanie w dniu 8 lutego 2018 roku, zbiegło się z obchodzonym tego dnia "tłustym czwartkiem", dlatego nie mogło zabraknąć na stołach tradycyjnych pączków, kawy, herbaty i owoców. Uczestnicy przybyli na spotkanie w liczbie 55 osób, a wśród nich byli zaproszeni goście z zaprzyjaźnionego uniwersytetu im. Haliny Szwarc.

        Na wstępie głos zabrała pani Prezes Zarządu Maria Korecka-Soszkowska i witając zebranych podkreśliła, że w życiu seniora, obok wykładów i warsztatów poszerzających wiedzę oraz rozwijających pasje i talenty, jest także pora na beztroską zabawę w gronie zaprzyjaźnionych osób. Życząc dobrej i wesołej zabawy pani Prezes zwróciła również uwagę na fakt, że ta forma aktywności ma jeszcze tę zaletę, że przyczynia się do coraz większej integracji naszego środowiska.

        Następnie, nasz chór "Cantabile" prowadzony przez Annę Sagan, wzmocniony głosami chóru "Bell Canto" z Bielan rozpoczął swój występ, prezentując pięć utworów o charakterze biesiadnym. Kolejno odśpiewano następujące piosenki:

"Kocham kwiaty i ciebie"

"Czardasz"

"Graj piękny cyganie"

"Cyganeria"

"Mexicana"

        Występ chóru wprowadził zebranych w radosny nastrój, który sprawił, że tańce pod kierunkiem pani Iwony Nadolnej rozpoczęły się entuzjastycznie z udziałem wszystkich obecnych. Tradycyjnie na początek odtańczono poloneza, a potem inne tańce, w takt znanej wszystkim i lubianej muzyki odtwarzanej z płyt. Wesoła zabawa pozwoliła choć na trochę zapomnieć o kłopotach dnia codziennego i dręczących nas chorobach, a uśmiech na twarzach świadczył, że udział w takich spotkaniach to także recepta na godne i pogodne życie seniora. Pomiędzy tańcami dwie koleżanki zaprezentowały nam także okolicznościowe wiersze.

        O sprawy kulinarne i dekorację sali zadbały, jak zwykle, koleżanki z Rady Samorządu, z jego przewodniczącą Reginą Naporowską. Dziękujemy im bardzo serdecznie za trud organizacyjny związany z przygotowaniem tego miłego spotkania.

Czesława Wolska-Kotańska

 

Zajęcia