foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
foto1
.
Przyjdź i dołącz do nas !!! Dowiesz się wielu nowych rzeczy o współczesnym świecie z różnych dziedzin nauki i sztuki. Zawrzesz nowe przyjaźnie i poznasz ciekawych ludzi. Wspólnie będziemy się uczyć, śpiewać, malować, pisać, grać, słuchać muzyki, pływać, korzystać z "kawiarenki internetowej", również wędrować, zwiedzać, podnosić swoją kondycję i odpoczywać.więcej>>

W dniu 12 października 2017 roku miało miejsce rozpoczęcie kolejnego, już XIV Roku Akademickiego na WUTW imienia Fryderyka Chopina, z siedzibą w Warszawie przy ul. Łowickiej 21. Uroczystość, która zgromadziła liczne grono dawnych i nowych słuchaczy, otworzyła wiceprzewodnicząca Zarządu – pani Laura Żochowska, zapoznając zebranych z głównymi celami i zadaniami naszej uczelni. Działający przy WUTW chór „Cantabile” odśpiewał wraz z całą salą Gaudeamus Igitur, po czym nowi słuchacze złożyli ślubowanie i otrzymali legitymacje członkowskie.

Następnie głos zabrała pani prezes Zarządu – prof. dr hab. Maria Korecka-Soszkowska. Witając zebranych omówiła skrótowo program działania Uniwersytetu na najbliższe 2 semestry oraz przedstawiła pianistę pana Jakuba Derę, który wygłosił bardzo interesujący wykład pt. "Spełniona i niespełniona miłość w sztuce muzycznej doby romantyzmu", bogato ilustrowany utworami muzycznymi w wykonaniu światowych gwiazd.

                                                               Czesława Wolska-Kotańska

Zajęcia